گروه چشم پزشکی 

  آغاز فعالیتهای رسمی گروه آموزشی چشم پزشکی در سال 1346می باشد که محل آن در بیمارستان امام خمینی بود و اولین مدیر گروه چشم پزشکی استاد محترم آقای دکتر بیدل و سایر همکاران شامل اساتید محترم جناب آقای دکتر باستانی و دکتر اسدیان بوده اند .گروه چشم پزشکی دارای دو بخش چشم پزشکی مردان و زنان بصورت مجزا یک درمانگاه اورژانس چشم پزشکی و سه درمانگاه عادی چشم پزشکی و درمانگاههای فوق تخصصی قرنیه، شبکیه ،گلوکوم و استرابیسم- اوربیت می باشد . امکانات پاراکلینیک گروه چشم پزشکی شامل سونوگرافی چشم ، فلورسئین آنژیوگرافی ،انواع لیزر ، اندازه گیری میدان بینایی ، توپوگرافی قرنیه و CCT,OCT و الکتروفیزیولوژی چشم می باشد که در محلهای مجزا در بخش های فوق تخصصی و تجهیزات چشم پزشکی مستقر است . کادر علمی گروه متشکل از متخصصین چشم پزشکی و فلوشیپ ویتره و رتین ، قرنیه، گلوکوم واسترابیسم- پلاستیک چشم می باشد . این بخش مسئولیت آموزش فراگیران در سطح کارآموزی و دستیاری را بر عهده داشته و هدف آن ارتقاء سطح آموزشی و درمانی و پژوهشی فراگیران می باشد .

   

  خدمات قابل ارائه:

  در سه مرحله زمان بستری، اتاق عمل و حضور در بخش و ترخیص ارائه می گردد. بیمار از درمانگاه جهت بستری مراجعه می کند که  پس از چک وسایل مورد نیاز ، رضایت نامه و تکمیل آن و آگاهی دادن به بیمار در رابطه با بیماری (نوع عمل)، چک وسایل عمل و پرونده بیمار تکمیل می گردد. زمان عمل بیمار از لحاظ آرایش ، دندان مصنوعی و وسایل عمل و کامل بودن پرونده (رضایت بیمار، قیم بیمار و ...)انتقال از اتاق عمل به بخش با برانکارد. پس از عمل چشم بیمار بج و شیلد دارد، داروهاسر ساعت داده شود آموزش به بیماران جهت مراقبت های پس از عمل و دوری از گردو غبار ، آلودگیها ، شستن دستها قبل از مصرف دارو، قطره ها سر ساعت استفاده شود . طریقه ریختن قطره ها و تکمیل فرآیندهای مراقبتهای پرستاری جهت بیماران فاتاراکت و گلوکوم زمان ترخیص اعطاء خلاصه پرونده ، نتیجه دارویی و گاهی داروها نیز به بیمار داده می شود. با طریقه استفاده از آن و یادآوری زمان مراجعه مجدد به درمانگاه و دادن دفترچهراهنمایی بیماران پیوند قرنیه و مرکز آموزشی جهت فاتاراکتها.

   

  شرح و معرفی بخش/ واحد:

  بخش چشم در طبقه دوم بالای اورژانس بیمارستان واقع می باشد. اتاق ادمیت در سالن اصلی، سمت راست اتاق مدیر گروه و سمت چپ اتاق اتندینگ محترم چشم. که درای 2 قسمت زنان و مردان به شکل مجزا است که اتاقهای 23-1 جهت مردان و اتاق آخر مختص بیماران عفونی و تخت 1 مختص پیوند قرنیه و اتاقهای 46-24 جهت زنان که اتاق 5 اتاق عفونی و تخت 46 مختص پیوند قرنیه می باشد. دو پایگاه دارویی که بین آنها اتاق دارو و تزریقات و تجهیزات موجود می باشد. اتاق منشی در سمت چپ درب ورودی بخش می باشد.

   

  تجهیزات موجود در این بخش:

   اسلیت 2 عدد در اتاق معاینه – لامپ اشعه جهت ضد عفونی اتاق ها – یک عدد ساکشن در اتاق تزریقات – 46 تخت جهت بیماران – برانکارد 5 عدد- ویلچر 2 عدد – آب سردکن 2 عدد- چراغ قوه 2 عدد – ترالی اورژانس و محتویات – ترازو وزن بیمار 2 عدد – دستگاه کامپیوتر – کپسول آتش نشانی – بویلر 1 عدد

   

  پزشکان و اعضای هیأت علمی

  دکتر فریدون فرهی

  دکتر غلامرضا خاتمی نیا

  دکتر مصطفی فقهی

  دکتر فواد حقی

  دکتر علی کثیری

  دکتر محبوبه قادرپناه

  دکتر فریده شریفی پور

  دکتر میترا زمانی

  دکتر فرشاد استادیان


  تعداد دریافت : 360
   تعداد دریافت : 277
    تعداد دریافت : 168
     تعداد دریافت : 308
      تعداد دریافت : 332
       تعداد دریافت : 279
        تعداد دریافت : 356
         تعداد دریافت : 366
          تعداد دریافت : 185
           تعداد دریافت : 188


             6.0.3.0
             گروه دورانV6.0.3.0