چهارشنبه, 1 خرداد 1398
منوی گروه

  معرفی گروه بیوشیمی

   معرفی گروه بیوشیمی

  گروه بیوشیمی در سال 1340 تاسیس گردیده است .پروفسور آلمن به عنوان اولین مدیر گروه این واحد تا سال 1345 این مسئولیت را برعهده داشته اند و پس ازآن مدیریت گروه برعهده دکتر حبیب الله محمدی قرار گرفت .دکتر اقداشی ،خانم دکتر بابایی ، آقای فاضل پور، دکتر آشناگر، خانم دکتر کدخدایی، دکتر نیک ضمیر، دکتر غفاری از دیگر مدیران این گروه بودند که در جهت ارتقاء آن فعالیت نموده اند .

  این گروه با آماده سازی آزمایشگاههای تحقیقاتی پیشرفته و سعی وتلاش فراوان اقدام به راه اندازی و پذیرش دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی بیوشیمی بالینی نمود و تاکنون تعداد زیادی دانشجو در این مقاطع پذیرش نموده است . این گروه به عنوان گروه مادر مسئولیت تدریس کلیه دروس نظری و عملی بیوشیمی بالینی را به دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز را عهده دار می باشد .

  گروه دارای هفت عضو هئیت علمی می باشد که در حال حاضر مشغول فعالیت های اموزشی و پژوهشی می باشند. پروژه های تحقیقاتی متعددی در قالب پایان نامه و طرح های تحقیقاتی در زمینه های مختلف بیوشیمی بالینی  در این گروه انجام می گیرد. مهمترین زمینه های تحقیقاتی اعضاء هیات علمی گروه عبارتند از:

  -  هموستاز کلسترول در سیستم عصبی مرکزی و ارتباط آن با بیماریهای نورودژنراتیو بخصوص آلزایمر

  - بررسی خاصیت ضدسرطانی پلی فنول ها و مکانیسم اثر آنها( مسیر سیگنالینگ) در رده های مختلف سلولی

  - عصاره گیری گیاهان دارویی، خالص سازی و مطالعه خصوصیات کنتیکی آنزیم ها و بررسی اثر مهاری عصاره های گیاهان دارویی بر روی فعالیت آنزیم ها

  - دیابت و سرطان، بررسی مکانیسم اثر عصاره های گیاهی وترکیبات شیمیایی بر درمان آنها

  - اثرات فاکتورهای TGF-beta و اندوتلین ومسیرهای سیگنالینگ وابسته به آنها برروی آنزیم های سنتز کننده پروتئوگلیکان ها و نقش آنها در ایجاد آترواسکلروز


  مقالات

  V5.1.0.0