Sunday, July 21, 2019
Title : دیدار و گفتگوی ریاست دانشكده با نفرات برتر آموزشی هر كلاس و نمایندگان كلیه ورودی ها
Date : 11/7/2018
time : 14:29:53

Average :  5.00 |  Submitted :  1

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز: 
وظیفه ما ایجاد محیط مناسبی برای فراگیری دانش دانشجویان است 
ششمین جلسه از سلسه جلسات هفتگی ایده های جوانان و مسئولین پاسخگودانشکده پزشکی با حضوردکتر سیدیان، رئیس این دانشکده و دکتر حسن برزگری، رئیس اداره آموزش دانشکده پزشکی ،دوشنبه، هفتم آبان ماه  با نفرات برتر آموزشی هر کلاس و نمایندگان کلیه ورودی ها برگزار شد که در این جلسه ،دکتر سیدیان مهم ترین رسالت مسئولین دانشکده را ایجاد فضای آرام و مناسب برای فراگیری علم و دانش دانشجویان خواند. 
به گزارش مفدا اهواز ششمین جلسه ایده های جوانان و مسئولین پاسخگو با اولویت بررسی و بیان مشکلات آموزشی در دوران پزشکی عمومی برگزار شد. 
رئیس دانشکده پزشکی بیان کرد: درهای دانشکده به روی اتندهای جوان باز است و با وجود مشکلات جهت کم نشدن پذیرش دانشجوی پزشکی سعی در افزایش فضای آموزشی و نیروی انسانی داریم تا آموزش دانش پزشکی با کیفیت مطلوب تری برای فراگیران به انجام رسد و تلاش داریم معاونین بخش های مختلف دانشکده ها و بیمارستان ها را از بین افراد توانمند و دلسوز انتخاب کنیم که در طول شبانه روز آماده خدمت رسانی به دانشجویان باشند. 
وی گفت: تلاش کرده ایم در بخش های آموزشی که رضایت دانشجویان از نحوه تدریس اساتید بیشتر است، اساتید را مورد تشویق قرار دهیم. 
در ادامه احسان کریمی نمچ، مشاوره جوان رئیس دانشکده پزشکی به ارائه گزارشی از اقدامات و موارد پیگیری شده پرداخت. 
وی گفت: تلاش کردیم نخبگان علمی با انجمن علمی دانشجویان پزشکی پیوند داده شده و مسائل آموزشی در یک مجرای صحیح پیگیری شود، چک لیست های نظرخواهی از رتبه های برتر در خصوص بخش های بیمارستانی تهیه شده است . 
در این جلسه دانشجویان به بیان مهم ترین مشکلات آموزشی اعم از غیر کیفی بودن آموزش پزشکی در بخش های بالینی در دوره اکسترنی ، عدم برگزاری کارگاه های آموزشی متناسب با بخش های بیمارستانی،غیر ضروری بودن دوره طولانی برخی بخش ها به علت فوق تخصصی بودن آنها، افزایش تعداد دانشجویان اینترن در کشیک ها با وجود ثابت بودن تعداد تختخواب های بیمارستانی،عدم آشنایی دانشجویان با انجمن علمی پزشکی، اختصاص بن های خرید کتاب برای دانشجویان  اشاره کردند. 
رئیس دانشکده پزشکی در پاسخ به مطالبات دانشجویان گفت: دانشجویان خود تاثیری زیادی در نحوه تدریس اساتید دارند، دانشجو باید مطالبه گرعلم از اساتید باشند، دانشجویان باید بخش آموزشی درمانگاه ها را جدی تر بگیرند و با اشتیاق سر کلاس ها حضور پیدا کنند ولی در کنار همه این موارد ما نیز می پذیریم که باید برای کیفی کردن آموزش های بالینی اقدامات اساسی انجام دهیم. 
وی بیان کرد: یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده این است که به آموزش و اساتید اعلام شده سوالات می بایست شناسنامه دار باشد به این منظور که سوالات آزمون از کتاب ها و رفرنس ها طراحی شود و قبل از برگزاری آزمون و امتحانات سوالات توسط اداره آموزش بررسی خواهد شد. 
سیدیان گفت: می توانیم بن های برای خرید کتاب در اختیار دانشجویان قرار دهیم که تخفیف هایی برای دانشجویان لحاظ شود.
ولازم به ذکرهست که این جلسات به صورت مدون وهفتگی در دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.

item visited : 380

Back           print print         
V5.1.0.0